Погляд на Шпиталь Шептицького у багатовимірному зрізі

Якщо комусь доводилося вперше шукати  Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького, то знайти вхід у суцільній будівлі за адресою Озаркевича, 4 не просто. У нашому випадку, маючи у історичній частині міста  Шпиталь Шептицького з понад 100-літньою історією, маючи 4 поверхову споруду 1938 року будівництва – наш перший запит був зробити видимою і впізнаваною будівлю і простір Шпиталю, не рухаючи саму будівлю –  пам’ятку архітектури, використавши ресурс старої огорожі.

Таким чином, у рамках проекту «Майстерня міста», адміністрацією Шпиталю було прийняте рішення створити цікаву візуалізацію на огорожі, залучивши до цього «вуличних художників». За словами художника Тараса Довгалюка, попри велику кількість людей, які малюють «щось» на вулицях нашого міста, коли доходить справа до професійного та ідейного втілення малюнку у публічному просторі, насправді є мало таких, хто б погодився малювати  змістовно і стильово пропрацьовано. У випадку із огорожею Шпиталю – ледь не 20 метрів довжини із висотою 3 метри – як гармонійно зробити цю площину впізнаваною? До роботи над малюнком був залучений Андрію Савчишин – цей юнак відомий у Львові як творець портретної панорами про Андрея Шептицького біля Стрийського ринку. Перед художниками також стояло не просте завдання «вписати» малюнок так, щоб він і прикрашав, і не надто виділявся, привертав увагу  і водночас був не «надто новим і крикливим» на фоні старої будівлі. У результаті хлопці на огорожі біля Шпиталю на декоративному геометричному фоні зобразили  обличчя Андрея Шептицького, ім’я  якого носить Шпиталь та власне  самого доктора Євгена Озаркевича, іменем якого названа вулиця і який був ініціатором створення та директором Народної Лічниці.

Створюючи малюнок в рамках проекту «Майстерня Міста» хлопці отримали ресурс від проекту – фарбу для малювання. Саму ж роботу, розпис вони проводили безкоштовно, на волонтерських засадах. Намалювавши обличчя, що ніби дивляться на кожного перехожого, митці на певний час залишили їх не підписаними, створюючи інтригу для мешканців і пошук відповідей на запитання  – хто ж саме зображений на огорожі Шпиталю Шептицького. Також цим розписом ми хочемо зробити всім акцент  на цінності Шпиталю як  історичної спадщини і багатогранного фундаменту для діяльності – медичної, релігійної, соціальної – закладеної Андреєм Шептицьким  та іншими діячами Шпиталю.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math
     
 

Навігація по публікаціях