Шпиталь Шептицького як зразок діяльності у соціальній сфері для студентів Ужгорода

25.10.17

Шпиталь Щептицького приймав групу гостей із Ужгорода. Вже вкотре академнаставник, старший викладач Сопко Руслана Іванівна, організовує ознайомчий візит студентів із ДВНЗ УжНУ до Львова. Група із 15 студентів 4-го курсу спеціальності «Соціальна робота» провела декілька годин у Шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького, знайомлячись із будівлею, діяльністю, працівниками Шпиталю. Для студентів провели екскурсію-знайомство із відділеннями Шпиталю та ознайомили із експозицією фотовиставки про пацієнтів паліативного відділення. Згодом студенти відвідали капличку Матері Божої Неустанної помочі, де разом із працівниками Шпиталю перебували на духовних розважаннях «5 хв для Бога» і слухали про важливість християнських цінностей у щоденній роботі персоналу. Таким чином, дізналися про служіння медичних капеланів у Шпиталі, їх щоденну увагу та чуйність до пацієнтів паліативного відділення, духовний супровід працівників.

Психолог Божена Милянта отець Олександр підготували студентам інформацію про особливості роботи у паліативному відділенні, про допомогу стареньким вдома у межах проекту «Домашня опіка», про комплексну роботу мобільної паліативної допомоги та про завдання і виклики, які стоять перед соціальними працівникам у професійній діяльності.

Приємно відзначити чуйність студентів до потреб пацієнтів паліативного відділення. Зокрема, милий подарунок із Ужгорода – набір тарілок для обіду – це щирий приклад розуміння потреб стареньких пацієнтів. Звичайні тарілки –реальний приклад благодійності із розумінням кожного маленького, але дуже важливого внеску . Для когось це звичайна тарілка, а для іншого- велике досягнення їсти самостійно, тремтячими руками не завжди вправно втримати посуд у руках, іноді впустити його з рук, розбити вщент…Але не втрачати надію, бажання жити, проявляти в міру можливого самостійність в обслуговуванні себе. Адже для стареньких людей – їжа, ритуали сніданку, обіду та вечері – це щоденнні важливі втіхи, насолоди життям. А для молодих студентів, сподіваємося, здобутий у Шпиталі Шептицького досвід розуміння, прийняття, бажання допомогти сприятиме у їх становленні як чуйних, щиросердних професіоналів у соціальній сфері.