Волонтерам – про самотність і про можливості допомоги самотнім стареньким людям

15.02.2018

15 лютого до Шпиталю Шептицького із черговим візитом навідалися школярі-волонтери. Чуйні читачі бібліотеки №27 ЦБС для дітей м. Львова під керівництвом бібліотекарки Бочуляк Марії Іванівни вкотре прийшли навідати пацієнтів паліативного відділення. Веселі усмішки, побажання гарного настрою та доброго здоровя, кольорові картини-аплікації у подарунок потішили наших стареньких пацієнтів.

Також, із кожним візитом діти не лише спілкуються із пацієнтами паліативного відділення, а й щораз дізнаються щось нове про роботу Шпиталю Шептицького. На цей раз школярі, прийшовши до Шпиталю, дізнавалися, як допомагають стареньким людям за межами Шпиталю. Керівник проекту «Домашня опіка» Ірина Старовецька пояснила юним волонтерам, що не всі наші пацієнти мають достатньо сил, щоб самотужки приходити на прийом до лікаря. І не всі мають турботливих родичів, які спроможні організувати стареньким людям перебування у паліативному відділенні. У міру можливостей працівники Шпиталю намагаються допомагати найменш соціально захищеним особам. Самотні старенькі люди із інвалідністю, важкими захворюваннями, прикуті до ліжка або такі, що в силу здоров’я не можуть виходити на вулицю, отримують вдома допомогу від Шпиталю Шептицького.

Пані Ірина Старовецька розповіла про непросту, але дуже потрібну роботу медсестер, соціальних працівників, домогосподинь, які допомагають самотнім людям вдома. Керівник проекту продемонструвала різне реабілітаційне обладнання: протипролежневі матраси, палички, ходунки, які допомагають стареньким людям краще почуватися. Пояснила дітям про етичне ставлення до людей з інвалідністю та пошанування людської гідності, не зважаючи на хвороби чи вади. Школярі дізналися про згуртованість та про міжнародну співпрацю у допомозі людям. Адже така допомога від Шпиталю Шептицького є можливою завдяки діяльності проектів «Сприяння у доступі до медичного обладнання для соціально незахищених груп населення» та «Підтримка заходів мережі центрів Домашньої опіки», яка реалізовується з-за підтримки і фінансування МБФ Карітас України.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math
     
 

Навігація по публікаціях