Коли потрібна консультація ендокринолога|Шпиталь Шептицького

Коли потрібно звернутися на консультацію до лікаря-ендокринолога?

Лікар ендокринолог – це медичний спеціаліст, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та управлінні захворюваннями ендокринної системи. Ендокринна система включає в себе різноманітні органи та тканини, які виробляють гормони, що регулюють різні функції в організмі.
Лікар ендокринолог проводить діагностику захворювань, призначає лікування (ліки, дієтотерапію, фізичну активність тощо), контролює хід лікування та надає пацієнтам рекомендації з управління хворобою та підтримки здоров’я.

Коли варто звернутись до лікаря ендокринолога?

Наші ендокринні залози – це справжні “хімічні лабораторії” організму, які відповідають за низку життєво важливих процесів. Вони контролюють наш ріст, розвиток, репродуктивну систему та багато інших аспектів. 
Захворювання ендокринної системи можуть впливати на важливі аспекти нашого життя, такі як артеріальний тиск, репродуктивні функції та обмін речовин. Тому важливо слідкувати за своїм здоров’ям та своєчасно звертатися до фахівця.

Звертайте увагу на своє тіло та не відкладайте візит до лікаря, якщо помічаєте симптоми, такі як:

  • постійна слабкість, тремор (тремтіння) кінцівок;
  • порушення серцевого ритму;
  • гіпергідроз (підвищена пітливість);
  • погіршення стану шкіри, нігтів і волосся;
  • облисіння або ріст волосся за чоловічим типом у жінок;
  • втрата апетиту, різка зміна ваги (неважливо, втрата або набір);
  • проблеми з концентрацією уваги;
  • часті застуди;

Чому не варто нехтувати візитом до ендокринолога

Звернення до ендокринолога також може бути важливим для профілактичних оглядів та оцінки ризику розвитку захворювань ендокринної системи, особливо якщо у вас є фактори ризику, такі як сімейний анамнез захворювань, ожиріння, недостатня фізична активність, або якщо ви плануєте вагітність та хочете отримати консультацію з питань здоров’я ще до її початку. Відвідування ендокринолога може допомогти вчасно виявити потенційні проблеми та уникнути їхнього загострення в майбутньому.
Спільно з нашими ендокринологами ми допоможемо вам вчасно виявити та лікувати різноманітні захворювання, такі як цукровий діабет, гіпертиреоз, гіпотиреоз, синдром Іценко-Кушинга та інші.