Психіатрія - Тернопіль | Шпиталь Шептицького

Психіатрія Тернопіль

Психічне здоров’я – це відсутність хвороб і патологічних змін у головному мозку людини, але це ще не виключає виникнення в екстремальних умовах морально-етичних і соціально-психологічних реакцій, які виходять за межі загальноприйнятої норми, але не мають потреби у застосуванні медичних засобів.

Характерними для психіатрії є саме ті захворювання, при яких робота психіки порушена (розлади настрою, порушення сну, втрата критики до себе та оточуючих, людина без причини страждає, сидить в ступорі, проявляє невмотивовану агресію, вважає, що за ним стежать і ін.).

Всесвітня організація охорони здоров’я виділяє 7 головних складових психічного здоров’я:

  • усвідомлення та відчуття цілісності свого фізичного та психічного Я.
  • постійність та ідентичність переживань в однотипних ситуаціях (наприклад, «коли я потрапляю у закрите приміщення, то сідаю на підлогу, закриваю очі руками і глибоко дихаю». Якщо поведінка людини в однотипних ситуаціях непередбачувана, сильно змінюється – це, знову ж таки, ознака психічного нездоров’я.).
  • критичне ставлення до себе і своєї діяльності. Людина розуміє, що з нею відбувається, може проаналізувати та дати пояснення своїм реакціям і діям. Наприклад, «я знаю, що мені страшно ходити до лікарів. Я можу дуже злякатися та не змогти вимовити ні слова. Тому краще мені ходити до лікарів із кимось, тоді страх меншає». Людина адекватно сприймає свою поведінку та знає, як змінити її.
  • психічні реакції, що адекватні (відповідні) впливу середовища. Це означає, що певна реакція людини сумірна силі впливу інших людей та/або обставин. Наприклад, це абсолютно нормально, коли людина відчуває сум чи роздратування у відповідь на зауваження, проте не починає одразу бійку.
  • керування своєю поведінкою відповідно до встановлених норм, правил, законів.
  • людина здатна планувати певні події та процеси власної життєдіяльності та реалізувати їх.
  • здатність змінювати свою поведінку залежно від життєвих обставин.

Основні методи лікування психопатології це психофармакологія та психотерапія. Сьогодні портрет психологічно здорової людини виглядає так:

1) здоровий спосіб життя;

2) прийняття себе як людини, гідної поваги;

3) індивідуальність – прийняття себе таким яким ти є;

4) екологічна майстерність – здатність людини активно обирати і створювати власне оточення, яке відповідає психологічним умовам її життя та уміння людини підтримувати позитивні, теплі, довірливі відносини з іншими;

5) адекватна самооцінка – розуміння своїх можливостей, здібностей та правильна їх оцінка без очікування похвали та прийняття себе з боку оточуючих;

6) розуміння власних почуттів, емоцій та вміння правильно їх виражати;

7) наявність мети і сенсу життя, а також діяльність, спрямована на досягнення цієї мети;8)самовдосконалення – мало досягти тих характеристик, які були описані вище, важливо розвивати власний потенціал та бути відкритим новому досвіду.

Якщо вас або ваших близьких турбує порушення сну, порушення пам’яті, великий депресивний розлад, генералізований депресивний розлад, соматоформні розлади – звертайтесь до спеціалістів Шпиталю Шептицького.

Послуги

  • Консультація психіатра 1200 грн.
  • Консультація психіатра на виїзді/в межах міста 2020 грн.

Замовити послугу

Наш консультант радо відповість на усі ваші запитання
та зв’яжеться з Вами у найкоротший термін!

    Наші лікарі

    telegram