Увійти в особистий кабінет
reyestr.spital@gmail.com
Психічне здоров’я – це відсутність хвороб і патологічних змін у головному мозку людини, але це ще не виключає виникнення в екстремальних умовах морально-етичних і соціально-психологічних реакцій, які виходять за межі загальноприйнятої норми, але не мають потреби у застосуванні медичних засобів.
Характерними для психіатрії є саме ті захворювання, при яких робота психіки порушена (розлади настрою, порушення сну, втрата критики до себе та оточуючих, людина без причини страждає, сидить в ступорі, проявляє невмотивовану агресію, вважає, що за ним стежать і ін.).
Всесвітня організація охорони здоров’я виділяє 7 головних складових психічного здоров’я:
Основні методи лікування психопатології це психофармакологія та психотерапія. Сьогодні портрет психологічно здорової людини виглядає так:
1) здоровий спосіб життя;
2) прийняття себе як людини, гідної поваги;
3) індивідуальність – прийняття себе таким яким ти є;
4) екологічна майстерність – здатність людини активно обирати і створювати власне оточення, яке відповідає психологічним умовам її життя та уміння людини підтримувати позитивні, теплі, довірливі відносини з іншими;
5) адекватна самооцінка – розуміння своїх можливостей, здібностей та правильна їх оцінка без очікування похвали та прийняття себе з боку оточуючих;
6) розуміння власних почуттів, емоцій та вміння правильно їх виражати;
7) наявність мети і сенсу життя, а також діяльність, спрямована на досягнення цієї мети;
8)самовдосконалення – мало досягти тих характеристик, які були описані вище, важливо розвивати власний потенціал та бути відкритим новому досвіду.
Якщо вас або ваших близьких турбує порушення сну, порушення пам’яті, великий депресивний розлад, генералізований депресивний розлад, соматоформні розлади – звертайтесь за консультацією до спеціалістів Шпиталю Шептицького.
Наш консультант радо відповість на усі ваші запитання
та зв’яжеться з Вами у найкоротший термін!