Міфи пов’язані із вакцинацією
Всім відомо, що ліків від COVID-19 немає, а заразитися ним може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності.
Основною метою вакцинації проти COVID-19 залишається попередження тяжкого перебігу хвороби (особливо серед груп ризику), захист системи охорони здоров’я від перенавантаження та найголовніше - збереження життів.
Саме тому критично важливо, щоб якомога більше населння України пройшли первинний та бустерний курс вакцинації проти COVID-19.
Одна з причин недовіри до вакцини проти COVID-19 є поширення неправдивої інформації щодо вакцинації. Ми прагнемо допомогти Вам розібратись та розвінчуємо деякі міфи.
Міф: Людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації
Правда: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такий симптом, як лихоманка. Вона є ознакою того, що організм створює захист від вірусу.
Міф: Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок
Правда: Поширюється твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Понад 130 000 вагітних в США вакцинувалися проти COVID-19. Дослідження на понад 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНК-вакцинами, засвідчили, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.
Міф: Вакцини проти COVID-19 спричиняють імпотенцію
Правда: Виробники вакцин запевняють, що не було зафіксовано жодного випадку, коли щеплення проти COVID-19 спричинило б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів. Також виробники ніколи не отримували повідомлень про побічні реакції, пов’язані з еректильною дисфункцією. Водночас зараз проводять дослідження, попередні результати яких свідчать про те, що таку проблему може викликати перенесений COVID-19.
Міф: мРНК-вакцини — генетична зброя, яка змінює наші гени
Правда: мРНК-вакцини проти COVID-19 не потрапляє в ядро клітини, де розташована наша ДНК. мРНК нікуди не інтегрується, не змінює геном, а через кілька днів руйнується. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.
Міф: Вакцини створені на абортованих матеріалах
Правда: Згідно поданої інформації на Інформаційному ресурсі УГКЦ та загальнодоступній інформації, американську вакцину Pfizer чи німецькуBioNTech розробляли з використанням матриці ДНК в лабораторії, тобто синтетичним способом, а не за допомогою традиційного використання клітин. Розробку вакцини від американської Moderna так само почали з проєктування послідовності генів на комп’ютері. Аборти - це інша серйозна моральна проблема і дилема, тут натомість мова про вакцини.