Видалення папілом | Лазерне видалення папілом у Шпиталі Шептицького

Видалення папілом

Папілома чи як часто говорять родимка (родима пляма, бородавка) – це своєрідні вирости на епітелії шкірного покриву та слизових оболонок.

Причина їхньої появи банально проста – вірус. Вірус папіломи людини або скорочено ВПЛ, в якого існує дуже багато різновидів. Проти кожного з різновиду спеціального уколу чи пігулки – немає. Деякі люди одержують ВПЛ ще з народження, тобто з моменту проходження природними родовими шляхами матері.

Як це відбувається? З перерозтягнених родових шляхів виділяється сукровиця, яка потрапляє на слизову або випадкову травму шкіри дитини, як от при проколюванні передніх навколоплідних вод. Акушер може цілком випадково завдати пошкоджень шкірі голови дитини через які вірус потрапляє від матері до дитини. Згодом вірус ВПЛ в організмі новонародженої дитини орієнтовно через 4-6 місяців життя починає видавати на шкірі свої знаки у вигляді крихітних точок.

Причина їх наявності не вроджена, а набута. Якщо ж папіломи з раннього дитинства у дитини не було, то найчастіше вони можуть з’явитися з першим незахищеним статевим контактом від людини, у якої вони були чи є. Дівчатка, які не жили статевим життям на сучасному етапі медицини, вакцинуються Церваріксом чи подібною до цієї вакцини для того, аби прибрати ризик зараження ВПЛ.

Доведено, що ВПЛ з роками може призводити до раку шийки матки. Але якщо у дівчинки при народженні передався вірус ВПЛ від мами, ефективність вакцинації знижується до мінімуму.

Як відрізнити звичайні родимки від папілом?

Відрізнити родимки від вірусних папілом ВПЛ можна по тому, що вони не випинаються над шкірою, що їх оточує. Визначити навіть початкове випинання можна розглянувши відбите світло від шкіри.

Якщо ми подивимось на шкіру і намагатимемося побачити в блиску шкіри світло яскравої лампи, що світить на стелі, то фокусуючи точку відображення в область папіломи ми побачимо, що папілома, не відбиває світло рівно нам в очі, а під іншим кутом. І якщо справжні родимки практично безпечні для людини (навіть із віком), то папіломи ВПЛ – стають небезпечні для залозистих внутрішніх органів.

Що робити? Як бути з цими папіломами, що випинаються?

Оскільки вірус ВПЛ вже є в організмі і викоренити = вилікувати його майже не можливо (аналогічно вірусу герпесу). Відтак особливого сенсу лікувати його пігулками чи противірусними немає, адже це будемалоефективно. Єдиний вихід – знеструмити вірус від енергії – тобто видалити папіломи.

Якщо для шкіри ВПЛ папіломи-родимки не небезпечні, то деховається основна небезпека для людини?

Найбільшу шкоду ВПЛ завдає саме на залозистих органах. Доведено, що у жінок він з роками призводить до раку шийки матки та/або раку прямої кишки, а у чоловіків до раку передміхурової залози та/або раку прямої кишки.

Бачимо, що шкіра тут зовсім ні до чого. Вона лише як дах на якому встановили сонячні панелі.

Якщо ми не можемо отримати ефективні ліки проти кожного виду папілом, то потрібні інші заходи, але не менш ефективні.

Якщо нині ми неможемо якісно й ефективно усунути сам вірус, ми можемо створити йому перешкоди щодо прогресування. Ми можемо його «знеструмити» – прибрати його сонячні панелі, які живлять вірус усередині нас. Це робиться шляхом видалення всіх важливих папілом.

При видаленні більшості великих папілом, ті дрібні, які залишились, вже не відіграють ключової ролі в його прогресуванні і найчастіше самі припиняють своє зростання.
Тобто видаливши їх, ми отримуємо як естетичний ефект, у вигляді позбавлення від негарних елементів на шкірі, так і припинення прогресування всередині організму.

Шляхи видалення папілом

Кріодеструкція (заморожування рідким азотом), радіохвильове видалення, фотокоагуляція, вплив різних лазерів – будь-який із цих способів можна використовувати для видалення папілом.
Наприклад, кріодеструкцією (видалення рідким азотом) найкраще видаляти базаліоми за спеціальною схемою; не радимо папіломи чи бородавки на підошві ноги видаляти азотом, адже це буде марно.

Радіохвильове видалення дуже успішно застосовується багатьма фахівцями, але має свій недолік. Адже воно не проникає досить глибоко в ложі, де була папілома. До того ж радіохвильове видалення залишає певний рубець.

Фотокоагуляція або термокоагуляція також можуть бути застосовані при видаленні папілом, але їхня ефективність одна з найнижчих.

Лазер. Є безліч різних видів лазеру та довжин їх хвиль, але не кожен із них здатний проникнути вглиб папіломи для усунення її кореня. Ось і виходить, що при грамотному підході, необхідно мати кілька видів в арсеналі і застосовувати їх в залежності від того, де саме знаходиться та чи інша родимка-папілома, розуміючи її суть і ступінь вростання.

Сам ступінь дефекту на шкірі також може бути різною при видаленні. Можна видаляти з випарюванням частини, що випинається, і навіть роблячи захід вглиб шкіри у вигляді лунки тієї або іншої глибини (частіше саме так робиться при радіохвильовому видаленні) буде завжди помітний слід у вигляді прозорості шкіри в місці видалення в майбутньому.

Також можна видаляти не випаровуючи частину папіломи, що виступає, лише засушуючи її – в майбутньому вона сама відпаде з часом і сліду не залишиться. Такий спосіб найбільш затребуваний при видаленні папілом на естетично відповідальних місцях, зокрема на обличчі, шиї, голові, грудях чи на руках.
Нерідко застосовують комбінацію, коли частину що випинається – спалюють випарюванням, а ближче до поверхні шкіри – засушують без лунки. Таким поєднанням способів найчастіше видаляють папіломи на ніжці або тонкі папіломи, що стирчать у вигляді рога.

Послуги

Лазерне видалення папіломи 1 шт.520 грн.
Лазерне видалення папілом від 2 до 10 шт. (ціна за одиницю)410 грн.
Лазерне видалення папілом від 10 шт. (ціна за одиницю)300 грн.

Замовити послугу

Наш консультант радо відповість на усі ваші запитання
та зв’яжеться з Вами у найкоротший термін!

    Наші лікарі

    Наталя Гурська

    дерматолог

    Запис на прийом