Лікар-кардіолог Львів | Діагностика та лікування серця у Шпиталі Шептицького

Кардіологія Львів

Кардіологія галузь медицини, яка вивчає серцево-судинну систему. 

Лікар-кардіолог займається діагностикою і лікуванням захворювань серця та системи кровообігу.

З кожним роком все більше зростає кількість кардіологічних пацієнтів. Доволі частіше ми спостерігаємо серцево-судинні захворювання у людей молодого віку, тому так важливо провести діагностику вчасно і не допустити розвитку захворювання. 

Коли потрібно звернутись до кардіолога?

До кардіолога потрібно звернутись, якщо виникли один чи декілька із перелічених симптомів, таких як:

– перебої в роботі серця

– відчуття пришвидшеного (більше 90-100 ударів\хв.) або уповільненого (менше 60 ударів на хвилину) серцебиття чи завмирання в роботі серця

– дискомфорт в області серця чи біль за грудиною різного характеру та інтенсивності, який може віддавати у ліву руку чи обидві руки, лопатку, шию чи  нижню щелепу

– задишка, що виникає під час фізичного навантаження або  у стані спокою

– коливання АТ та  підвищення артеріального тиску до 140\90 мм. рт. ст. та більше

-запаморочення, головокружіння, втрати свідомості чи шум у вухах

-набряки кінцівок та обличчя

-зміна кольору шкірних покривів

-постійна слабкість.

При відсутності скарг кардіологами рекомендовано скринінгове обстеження:

– на наявність артеріальної гіпертензії – особам до 40 р. Рекомендовано визначення артеріального тиску (АТ) 1 раз на 3 роки, а особам старше 40 років -1 раз на рік (згідно нових рекомендації Європейської асоціації кардіологів 2024р.);

– на захворювання периферичних артерій та аорти. Рекомендується чоловікам старшим за 65 р. З історією куріння та чоловікам старше 75 років, незалежно від стажу куріння, жінок старше 75 років за допомогою дуплексного сканування судин шиї та стегнових артерій;

– для визначення рівня холестерину та його фракції, глюкози  чи глікованого гемоглобіну для своєчасного виявлення дисліпідемії  та цукрового діабету як фактора ризику негативних серцево-судинних подій;

– для визначення рівня тиреотропного гормону,  креатиніну, натрію, сечовини та рівня калію, для виключення вторинної патології;

– пацієнтам, які уже мають наявні серцево-судинні захворювання для переоцінки ризику та коригування лікування згідно з результатами дообстежень.

Кардіолог займається лікуванням найпоширеніших серцево-судинних захворювань:

– артеріальна гіпертензія;

– різні види аритмій (екстрасистолії, фібриляція передсердь та інші…);

– тахікардії, брадикардії;

– порушення ліпідного профілю (гіперхолестеринемія, дисліпідемія);

– атеросклероз периферичних артерій та аорти;

– ішемічна хвороба серця;

– стенокардія (стабільна, нестабільна);

– реабілітація після перенесеного інфаркту міокарду чи інсульту;

– кардіоміопатії;

– запальні захворювання міокарда та перикарда;

– серцева недостатність;

– вади серця ( вроджені, набуті);

та інші захворювання серцево-судинної патології.

Фахівець проводить раннє діагностування загрозливих станів, надає допомогу, вчасно починає лікування, що часто рятує життя і здоров’я пацієнта. У Шпиталі Шептицького наші спеціалісти практикують комплексний підхід до діагностики та лікування пацієнтів, заснований на доказовій медицині і сучасних методиках.

Як проходить прийом у лікаря кардіолога ?

Консультація кардіолога у середньому триває до 30 хв, при необхідності дообстежень час прийому  подовжується.

Консультативний прийом розпочинається із збору скарг пацієнта, конкретної деталізації з боку лікаря, збору анамнезу захворювання та сімейного анамнезу (чи наявні патології  серцево-судинної системи у членів сім’ї, чи були випадки раптової смерті у чоловіків до 55 років, у жінок до 65 років)  та визначає наявність супутніх  захворювань.

Після збору детального анамнезу кардіолог виконує фізикальні дообстеження, такі як вимірювання артеріального тиску та частоти серцевих скорочень (обов’язково на першому прийомі здійснюються виміри на обох руках), вислуховування тонів серця, обстежує на наявність набряків. При наявності електрокардіограми проводиться інтерпретація результатів. Далі за необхідності виконуються додаткові дообстеження, такі як ультразвукове обстеження серця чи холтерівський моніторинг ЕКГ,  запис ЕКГ (за її відсутності) , і скеровується на інші  методи дообстеження (лабораторні чи інструментальні). Після отримання усіх даних, кардіолог визначає серцево-судинний ризик (за шкалою SCORE-2,  SCORE-2OP, SCORE-Diabets) та робить висновок про наявність патології, встановлює діагноз, та видає перелік рекомендованих дообстежень, визначає початковий план лікування та надає рекомендації по зміні способу життя. В подальшому, для контролю якості лікування рекомендовані повторні консультації кардіолога та суміжних спеціалістів.

Основні причини розвитку серцево-судинних хвороб

Фактори ризику, які можуть спричинити виникнення хвороб серцево-судинної системи:

– високий рівень холестерину, дисліпідемія

– малорухомий спосіб життя (гіподинамія)

– надмірна вага тіла (ожиріння)

– незбалансоване харчування

– шкідливі звички, такі як: тютюнопаління, вживання алкоголю, наркоманія, токсикоманія, надмірне вживання енергетичних напоїв.

– високі значення артеріального тиску (нормальний артеріальний тиск нижче 120\70 мм. рт. ст., підвищений тиск 120-139 та\або 70-79 мм. рт. ст., гіпертензія – артеріальний тиск вищий 140\90 мм. рт. ст. )

– сімейний анамнез (випадки серцево-судинної патології у сім’ї збільшують ризик розвитку серцево-судинних подій)

– наявний цукровий діабет, предіабет, чи помірна\тяжка хронічна хвороба нирок

– ускладнена вагітність в анамнезі (гестаційний діабет, гестаційна гіпертензія, передчасні пологи, преекламсія, одне чи кілька мертвонароджень  і повторні викидні)

– також хронічні стреси, депресії, тривожні розлади, порушення сну, нічне хропіння (нічне апное)

– шкідливі умови праці.

Усі ці фактори вимагають звернення  на консультацію до кардіолога, оскільки пацієнти з даною патологією мають вищі ризики отримати інфаркти та інсульти. Вчасна і кваліфіковано підібрана терапія дозволить нормалізувати стан пацієнта і суттєво зменшить дані ризики. 

У випадку виявлення патологічних змін при об’єктивному огляді, на електрокардіограмі, ЕХО, при холтерному моніторуванні, спеціаліст підбирає лікування серця згідно сучасних протоколів та доказової медицини.

Важливим є щоденний прийом призначених медикаментів, так як вони мають ефект накопичення і при самостійній відміні препаратів може спостерігатись значне погіршення симптомів. Під час лікування рекомендується контрольний візит через певні проміжки часу, які встановлюються залежно від складності лікування. Профілактично рекомендовано звертатись на консультацію до кардіолога щорічно.

Послуги

  • Консультація кардіолога 750 грн.
  • Повторна консультація кардіолога 650 грн.
  • ЕКГ без трактування 190 грн.
  • Проведення ЕКГ вдома 1250 грн.
  • Проведення холтеру ЕКГ вдома 2310 грн.
  • Холтер ЕКГ 1 доба 1190 грн.
  • Холтер ЕКГ 2 доби 1320 грн.
  • Холтер ЕКГ 3 доби 1500 грн.
  • Трактування ЕКГ 170 грн.

Замовити послугу

Наш консультант радо відповість на усі ваші запитання
та зв’яжеться з Вами у найкоротший термін!

    Наші лікарі

    telegram